Бірм

Завантажувач Birm

Birm є ефективним та економічним завантажувачем для видалення розчинних у воді з’єднань заліза та марганцю.
Birm – каталізатор реакції окислення з’єднань заліза розчинним у воді киснем. Нерозчинні з’єднання заліза, що є результатом окислення, осідають в шарі загрузки та можуть бути легко відфільтровані.
Birm не витрачається в процесі видалення заліза та є більш економічним в порівнянні з іншими загрузками.
Фізичні властивості Birm забезпечують якісну фільтрацію, та фільтр легко очищується від обложених частин шляхом зворотної промивки. Birm може використовуватись як в напірних, так і в безнапірних системах очищення води.
Іншими перевагами застосування Birm є: довгий строк використання загрузки та низька стираність, широкий температурний діапазон використання та висока ефективність видалення заліза. На відміну від інших фільтруючих загрузок Birm не потребує хімічних реагентів для відновлення, необхідне тільки періодичне зворотне промивання.
Birm може використовуватись і для видалення марганцю за тією ж технологією, що і при видаленні заліза. В цьому випадку вхідна вода повинна мати рН від 8.0 до 9.0 для отримання гарних результатів. Якщо воді крім марганцю містить сполуки заліза, то рН не повинен перевищувати 8.5, так як високе значення рН може бути причиною утворення колоїдного заліза, що досить важко видалити. Всі інші умови видалення марганцю ті ж, що й при видаленні заліза.

ПЕРЕВАГИ

Ефективне видалення заліза. Немає витрат на хімічні реагенти.
Регенерація тільки зворотнім промиванням.
Твердий матеріал з довготривалим строком використання в широкому температурному діапазоні.

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Колір: чорний
Щільність: 0,7 – 0,8 г/см3
Питома вага: 2,0 г/см3
Коефіцієнт однорідності: 1,96
Розмір: 2,0 – 0,42 мм

УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ

рН води: 6,8 – 9,0.
Лужність: у два рази більше суми концентрації сульфатів та хлоридів.
Відсутність нафтопродуктів та сірководню.
Перманганат на окислювання: не вище 4 – 5 мг/л.
Концентрація розчиненого у воді кисню – не менше 15% від наявного у воді заліза.
Концентрація вільного хлору: не менше 0,5 мг/л (хлорування води значно знижує активність Birm: високі концентрації сполук хлору в воді можуть виснажити каталітичне покриття гранул).
Висота шару: 75 – 90 см (30 – 36 дюймів).
Швидкість: в режимі сервісу: 8,6 – 12 м/годину (3,5 – 5 галон/хв./фут2), за певних умов може бути вище в режимі зворотного промивання : 24 – 29 м/годину (10 – 12 галон/хв./фут2).
Розширення шару: 35 – 50%.