Жироуловлювач

Призначення жироуловлювача

Жировловлювач (сепаратор жиру) застосовується для очищення стічних вод від неемульгованих жирів і олив у місцях громадського харчування та приготування їжі. Жировловлювач використовується як початкова стадія очищення, надійно захищаючи побутову каналізацію від забруднення жиром і збільшує термін служби системи.
Жироуловлювач призначений для експлуатації при температурі навколишнього середовища від + 1° С до + 80° С.

Технічні характеристики

Жировловлювач виконаний із корозійно-стійкого первинного матеріалу – лінійного поліетилену низької щільності й високого тиску.
Виробництво жироуловлювача і збирання здійснюються в заводських умовах, на сучасному обладнанні, способом ротоформування.
Конструкція жироуловлювача – цільнолита.
Залежно від моделі конструкція жироуловлювача розрахована на продуктивність від 0,5 м³ нерівномірно надходження стічних вод упродовж години.

Принцип роботи

При надходженні води в першу камеру частки жиру й масел, як більш легкі фракції, починають підніматися на поверхню води за рахунок своєї більш низької щільності. Далі вода через спеціальні отвори надходить у другу камеру, де відбувається остаточне відділення жиру, що не відфільтрувався в першій камері. Потім вода надходить у третю камеру, з якої потрапляє в каналізацію.

Рекомендації щодо монтажу

Жироуловлювач встановлюється в приміщенні. Місце для установки необхідно вибрати так, щоб його подальше обслуговування було доступним і зручним.
Установіть жироуловлювача на рівну поверхню з твердим покриттям під мийкою або біля неї. З’єднайте каналізаційною трубою злив із мийки і вхідний патрубок жироуловлювача. З’єднайте каналізаційною трубою випускний патрубок жироуловлювача і точку зливу в каналізацію. Відкрийте кран у мийці й заповніть жироуловлювача водою. Перевірте місця з’єднання на відсутність теки.

Технічне обслуговування обладнання

Періодичність обслуговування жироуловлювача визначається споживачем і залежить від забруднення стічних вод.
Очищення жироуловлювача відбувається в такий спосіб:

Видалення крупного сміття з дна жироуловлювача:

видалення жирового шару з поверхні жироуловлювача;
необхідно проводити щотижневий контроль роботи жироуловлювача та кількості накопичених жирів.