Ветеринарні біотехнології

Пробіотики в тваринництві та птахівництві

Використання пробіотиків викликало величезний інтерес у тваринництві в усьому світі через безліч переваг для здоров’я та виробництва, особливо в контексті природнішого тваринництва та виробництва тварин без антибіотиків. Вони широко використовуються в харчуванні тварин для покращення балансу корисного мікробіома кишечника (еубіозу) та усунення шкідливих патогенів кишечника (дисбактеріозу), що дає ряд переваг, таких як покращене функціонування шлунково-кишкового тракту, підвищення імунітету кишечника, а також на системних рівнях та поліпшення стану здоров’я як жуйних, і нежуйних тварин.

Отже, ці позитивні ефекти позитивно впливають загальні виробничі показники та прибутковість господарства.

Використання пробіотиків у жуйних тварин насамперед зосереджено підвищення ефективності ферментації рубця, такий як стабілізація pH і поліпшення перетравлення клітковини, зниження вироблення метану в рубці, тим самим впливаючи на продуктивність.

Серед кількох вивчених видів пробіотичних організмів найбільше широко досліджувалися дріжджі, за якими слідували бактеріальні пробіотики в харчуванні жуйних тварин. У нежуйних тварин бактеріальні пробіотики переважають над дріжджами у підвищенні показників ефективності. Крім того, пробіотики знижують частоту кишкових захворювань, виділення кишкових патогенів з фекаліями та покращують бар’єрні функції кишечника та якість м’яса та молока у сільськогосподарських тварин.

У зв’язку з потребою населення у здоровій та якісній їжі тваринного походження, все більше і більше тваринницьких господарств намагаються впровадити у схеми лікування та профілактики тварин препарати, що містять пробіотики.

І не дарма, адже пробіотики це натуральні, природні представники нормальної мікрофлори кишечника та навколишнього середовища, які не лише профілактують та виліковують захворювання, але ще й впливають на рентабельність розведення тварин. Це і збільшення продуктивності (несучість, молоковіддача, прирости живої маси), недопущення великих витрат на препарати для лікування захворювань, поліпшення конверсії корму, збільшення безпеки молодняку, уникнення негативного впливу при незначних похибках раціону.

Шлунково-кишковий тракт – основна мета дії пробіотика. Також це мета номер один для шкідливих мікроорганізмів, які потрапляють туди з кормом та питною водою.

У шлунково-кишковому тракті тварини проходять одні з найважливіших процесів: 80% імунітету залежить від роботи кишечника, синтез вітамінів і амінокислот, перетравлення їжі та засвоєння всіх необхідних вітамінів і мінералів з корму, утилізація продуктів обміну.

Використання пробіотика у розведенні тварин, на даний момент є вже невід’ємною частиною процесу. Особлива увага приділяється випоюванню молодняку ​​безпосередньо з перших днів життя. Що сприяє формуванню здорового та стійкого до захворювань поголів’я.

Аналіз звітів про застосування пробіотиків не може не тішити: збереження молодняку однозначно збільшується, конверсія корму зростає, захворювання реєструються набагато рідше, витрати на препарати становлять у рази меншу суму.

А найголовніше, що в результаті використання пробіотика, продукція від тварин, здорова, без термінів каренції, що відповідає всім світовим стандартам якості. Така продукція високо цінується в розвинених країнах світу і, як наслідок, коштує у 2-5 разів вище!

Є і непрямі методи застосування пробіотиків: знезараження гною, обприскування місць утримання, для формування нормального біоценозу приміщень, запобігання неприємним запахам та ін.

Багато хто досі зі скептицизмом ставиться до лікування пробіотичними препаратами. Так, пробіотик не в змозі впоратися з вірусом, що щільно закріпився в організмі, але він найшвидше впорається з діареєю або запором, допоможе тварині швидше одужати і прийти в нормальний фізіологічний стан, підвищити імунітет, поліпшити апетит.

Пробіотик повинен використовуватись у складі комплексної терапії.

Компанія БІОХІМ-СЕРВІС пропонує харчові добавки для птахів і тварин:

Харчова добавка «Ентеронормін»;

Харчова добавка «Байкал»;

Харчова добавка Vetoprof БПС-44;

Кормова добавка пробіотичної дії «Ентеронормін»;

Пробіотична кормова добавка «Байкал» ЕМ 1 У;

Пробіотик «Vetoprof» БПС-44.