Історія появи активованого вугілля

Properties of activated carbon
Властивості активованого вугілля
26.04.2021
Activated carbon production
Виробництво активованого вугілля
26.04.2021

Перші згадки

Одним з перших історичних згадувань про використання вугілля відносяться до Стародавньої Індії. В санскритських писаннях йшла мова про те, що воду необхідно пропускати крізь вугілля, тримати в мідних посудинах та піддавати дії сонячних променів.
Корисні властивості вугілля були відомі також в стародавньому Єгипті, де деревинне вугілля використовували в медичних цілях вже 1,5 тис. років до н.е. Стародавні римляни також користувались вугіллям для очищення води, пива та вина.
Пізніше адсорбційну властивість деревинного вугілля вперше помітили в кінці 18 століття. В 1773 р. німецький хімік Карл Шееле повідомляв про адсорбцію газів на деревинному вугіллі. Пізніше було встановлено, що деревинне вугілля може знебарвлювати рідини.
У 1794 році деревинне вугілля було вперше застосовано на англійському цукрово-рафінадному заводі. Із 1808 року деревинне вугілля почали застосовувати у Франції для освітлення цукрового сиропу. У 1811 року при приготуванні чорного крему для чобіт була виявлена знебарвлююча властивість кісткового вугілля.

Промислове виробництво

Промислове виробництво активованого вугілля почалося на початку 20 століття. У 1909 році в Європі була вироблена перша партія порошкового вугілля. Під час першої світової війни було вперше застосовано вугілля із шкарлупи кокосового горіху в якості адсорбенту в протигазових масках.
На сьогоднішній день активоване вугілля займають провідне місце серед фільтруючих матеріалів. Область застосування активованого вугілля дуже розширилась. Активоване вугілля відіграє важливу роль в захисті навколишнього середовища.