ЕМ препарати

Biological product for cesspools Kalius
Біопрепарат для вигрібних ям Kalius
11.01.2021
EM technology
ЕМ технологія
11.01.2021

Ефективні мікроорганізми

ЕМ-препарати є важливою частиною органічного землеробства, суть якого – відновлення й підтримання родючості ґрунту, в тому числі завдяки застосуванню мікроорганізмів, які беруть участь у процесах ґрунтотворення.
Ефективні мікроорганізми (ЕМ) вирощуються в спеціальних лабораторіях і тільки після десятків перевірок потрапляють на полиці магазинів, щоб потім створювати сприятливе середовище для вирощування рослин на вашому городі.

ЕМ-препарати

Що таке ЕМ-препарати і для чого вони потрібні?

Незважаючи на очевидну користь ЕМ-препаратів, що це таке і в яку ціну обійдеться їх застосування, знають далеко не всі сільгоспвиробники. При цьому ефективні мікроорганізми – це, фактично, єдиний засіб, який може відновити повністю виснажений ґрунт в саду, на городі або на полі.
Фахівці довели, що мікроорганізми відновлюють структуру ґрунту, роблять її родючою, грудкуватою, нормалізують показник кислотності, зводять до мінімуму рівень засоленості, повністю прибирають патогени і руйнують токсини, які накопичуються в землі роками.

Сфера застосування ЕМ-препаратів у рослинництві

Досвідчені рослинники вже давно знають про користь використання ЕМ-препаратів в органічному землеробстві. Ці біопрепарати можуть застосовуватися в будь-якому процесі, який стосується вирощування рослинних культур.

ЕМ-препарати використовуються для:

підготовки розсадних ґрунтосумішей;
замочування бульб, цибулин і насіння;
обприскування розсади;
поливу.
Також ефективні мікроорганізми використовується для підготовки теплиць, грядок до посадки, поливу рослин під час періоду вегетації, осінньої обробки ґрунту, виготовлення перегною або компосту.

Застосування ЕМ-препаратів

Фахівці стверджують, що ЕМ-препарат всього за п’ять років може відновити виснажений ґрунт і буде ефективним навіть у найважчих ситуаціях. Після відновлення ґрунту гарантовано можна отримати відмінний урожай і високу якість овочів і фруктів.

ЕМ-препарати для передпосівної обробки насіння і розсади

ЕМ-технології на садовій ділянці відновлюють родючість ґрунту, гарантують повноцінну довгострокову підтримку якості землі й повну екологічну безпеку. Важливо, щоб ЕМ-препарати для рослин, призначені для передпосівної обробки, складалися з молочнокислих, фотосинтезирующих бактерій, дріжджів, актиноміцетів і ферементуючих грибів.
ЕМ препарати для розсади
Для передпосівної обробки рекомендується замочувати розсаду й насіння в спеціально розведеному розчині. Не можна перевищувати дозу більш ніж в 1 мл на літр води, в іншому випадку можна «вбити» корисні властивості насіння й розсади. Рекомендований час замочування – одна-дві години.

ЕМ-препарати для компосту

Використання ЕМ-препаратів для компостування дозволяє прискорити його дозрівання й сприяє повному перегнивання компонентів, що входять до його складу. Засіб також підходить для компостування кухонних харчових відходів.

ЕМ-препарати для компосту

До складу таких складнорозчинних органічних елементів входять:
целюлоза;
олія;
жири.
У компостуванні нема нічого складного: головне – використовуйте кращі ЕМ-препарати від перевірених виробників, щоб вони дійсно дали видимий ефект.

ЕМ-препарати для обробки ґрунту

Зараз можна підвищити природну родючість землі без використання хімікатів – досить придбати ЕМ-препарати для ґрунту. Застосовувати біопрепарати для обробки ґрунту можна в сухому вигляді або обприскуючи ґрунт заздалегідь підготовленим розчином.

Biostimulator of growth "Baikal EM-1" for the closed ground

Експерти рекомендують проводити обробку кілька разів на рік. Найкраще застосовувати ЕМ-препарати перед посівом і після збору врожаю. Саме такий спосіб дозволяє зробити ґрунт більш якісним і родючим. Дозволяється вносити препарат по території вручну або за допомогою спеціального апарату.
Важливо, щоб у складі біопрепарату обов’язково були фотосинтезируючі, азотофіксуючі бактерії, дріжджові й ферментуючі гриби. Дозування рекомендується розраховувати за інструкцією, представленою виробником. Не варто перевищувати вказане значення, оскільки в такому випадку можна лише погіршити якість грунту, перенаситивши його ферментами.

ЕМ-препарати як добриво

Добриво для ґрунту за ЕМ-технологією дозволяє вже через 2-3 роки регулярного використання повністю відмовитися від хімікатів і мінеральних добрив, які змінюють якість, а іноді й структуру рослини. Препарати з ефективними мікроорганізмами не впливають на структуру плодів чи зерна, а тільки покращують ґрунт і насичують її корисними елементами. Якщо рілля є бідною на органіку, то спеціальні мікроорганізми спроможні швидко відновити її родючість.

ЕМ-препарати від бур’янів

Використання ЕМ-препаратів у рослинництві не обмежується обробкою грунту. З їх допомогою також можна боротися з бур’янами. Є кілька методів:
1. Підрізати бур`яни під корінь, заглиблюючись в грунт на 5 см, після чого полити ділянку будь-яким ЕМ-розчином, зверху вкрити картоном, чорною плівкою або іншим непрозорим матеріалом. До весни укрита земля перетвориться на родючий грунт і буде готова до посадки городніх культур;
2. Можна стимулювати швидкий ріст бур’янів восени, розкидавши на ділянці, де планується робити грядки, готовий ЕМ-компост (до 10 кг на кв. М) і полити ґрунт ЕМ-розчином. Бур’яни, які від такої підгодівлі швидко підуть у ріст, загинуть у перші ж заморозки. Робити це потрібно за 2 тижні до настання холодів.

ЕМ-препарати для вигрібних ям

Розібравшись, що таке ЕМ-препарати в садівництві та городництві, не можна не згадати, що їх також використовують для облаштування вигрібних ям.
Цей мікробіологічний засіб відмінно підходить для очищення території та усунення неприємних запахів. Необхідно використовувати засіб, як мінімум, два рази з перервою в один тиждень. Розчин виливається тільки в один з кутів вигрібної ями. Він швидко вбирається і починає свою дію, а повторне застосування закріплює ефект.