Скільки потрібно пити води в день?

Органическое сельское хозяйство
Як позбутися колорадського жука без хімії?
25.01.2021
Food supplement "Vetoprof BPS-44"
Пробіотик Vetoprof БПС-44
27.01.2021

Вода в організмі людини

Про величезну роль води в організмі людини ми всі знаємо ще зі школи. Тіло новонародженого немовляти на 80% складається з води, організм старих людей містить до 55% води. Однак вода в тілі людини знаходиться не в чистому вигляді.
Близько 70% води входить до складу клітинної протоплазми. Саме внутрішньоклітинна вода має високу біологічну активність і забезпечує стійкість організму до агресивності навколишнього середовища. Решта 20% води розчинені в міжклітинній рідині, 8% – у плазмі крові й 2% – в лімфі. При цьому вода в організмі людини несе в собі розчинені в необхідних організму кількостях білки, солі, мікроелементи.
В обміні води беруть участь усі тканини організму, але особливо активно нирки, шлунково-кишковий тракт, легені та шкіра. Причому швидкість відновлення води в організмі колосальна – до 70% за 1 хвилину.
Для людини вода є більш цінним природним багатством, ніж вугілля, нафта, газ, залізо, тому що вона незамінна.

вода

Близько 50 днів людина зможе прожити без їжі, якщо весь цей час буде пити прісну воду. Без води смерть людини настане через 5 днів. Навіть при невеликому зневодненні в людини погіршується самопочуття. Тому лікарі рекомендують стежити за своїм водним балансом.

Що ж таке водний баланс в організмі людини?

Вода йде з нашого організму через дихання, потовиділення, сечовиділення і дефекацію. Відповідно, для хорошої роботи організму, запаси воду потрібно поповнювати. Втрата всього 1% води від маси тіла знижує працездатність усіх систем організму вже на 10%.
За твердженнями американських вчених людині потрібно приблизно півтора літри води на день.
Японські вчені стверджують, що людині необхідно не менше трьох літрів води щодня.
Наші фахівці лояльніші, вони стверджують, що водний баланс у кожної людини індивідуальний. Як не парадоксально, але чим більше жировий прошарок, тим менше води міститься в організмі людини (вона замінюється ліпідами). Тому повним людям для збереження здоров’я потрібно більше води, ніж худим. Кількість необхідної води залежить від того, скільки їсть людина. Чим більша порція, тим більше води потрібно, щоб вивести шлаки з організму. Кількість води так само залежить від того, яку їжу їсть людина. Чим більше овочів і фруктів – тим менше води знадобиться для відновлення водного балансу.

Вода й їжа

 

Люди, які ведуть активний спосіб життя, вживають набагато більше рідини. Відповідно, людям з активною життєвою позицією, а тпкож людям, які виконують важку фізичну роботу, необхідно випивати набагато більше води, ніж тим, хто веде розмірений сидячий спосіб життя.
Якщо ж брати усереднені показники, то упродовж дня людині потрібно випивати 30-40 г води на 1 кг ваги. При цьому з їжею ми отримуємо близько половини необхідної організму води. А решту потрібно просто випивати.
Отже, яким є вплив води на організм людини? Сама по собі, вода не має поживної цінності, але вона вважається найкращим розчинником величезної кількості хімічних речовин.
Таким чином, вода допомагає організму засвоювати живильні речовини, виділені з їжі. Вода бере участь у біохімічних процесах, допомагаючи перетворювати їжу в енергію. Вода бере активну участь в обміні речовин – розносить по клітинах необхідні складові і виводить відходи і шлаки з організму. Крім того, як головна складова міжклітинної рідини, вода фізично захищає життєво важливі органи, служачи буферної прошарком.
Вода зволожує вдихаємо кисень для кращого засвоєння організмом. Вода регулює температуру тіла і служить мастилом для суглобів.
Втрата 10% води від ваги тіла призводить до зневоднення організму, а втрата 20% води вже смертельна.
Симптомами зневоднення організму є суха шкіра, втома, дратівливість, погана концентрація уваги, головні болі, підвищення тиску, погана робота нирок, сухий кашель, болі в спині і суглобах.
Близько половини захворювань можливо через звичайну нестачі води в організмі. І навпаки, споживання достатньої кількості води – це один з кращих способів запобігти утворенню каменів в нирках.
Беручи участь в обміні речовин, вода покращує травлення, що дозволяє зменшити жирові запаси. Людина стає більш витривалим і енергійним, якщо отримує достатню кількість води. При захворюваннях, вода вимиває токсини з організму і прискорює одужання.
Однак все має бути в міру. Здорові нирки людини переробляють максимум 1 літр води на годину. Тому краще всього пити воду порційно, кілька разів на день, невеликими ковтками.
Отже, Ви згодні, що роль води в організмі людини просто величезна? І кожна доросла людина має стежити за своїм водним балансом і організувати правильний питний режим.

Чиста вода

Питний режим влітку

А скільки потрібно пити води влітку?

У жаркий період, зазвичай, люди більш інтенсивно пітніють, але при цьому вони вживають в їжу набагато більше водомістких овочів, ягід і фруктів (огірки, кавуни, капуста та інші смаколики). Тож, як не дивно, питний режим у спеку не набагато відрізняється від зимового. У спеку фахівці радять пити воду перед виходом із дому й після повернення.
Потреба організму в воді взимку не змінюється, просто в холодну пору рекомендується споживати більше гарячої рідини.
У такому випадку, скільки потрібно пити води в день дорослій людині? Зверніть увагу на виділення організму.
Якщо у Вас сильно виражений запах сечі або піт має різкий запах, значить, організм відчуває нестачу води. Із сечею і потом з організму виводяться токсини, сильний запах говорить про велику їх концентрацію. Значить, щоб допомогти своєму тілу, Ваша особиста норма води в день повинна бути збільшена.
При будь-якому застіллі слід пити більше води. Збільшується кількість їжі – збільшується питний баланс. Вода так само активно бере участь у виведенні алкоголю. Всі алкогольні напої мають обезводжуючі властивісті. Чим міцніший напій, тим більше води втратить Ваш організм. Лікарі радять випивати не менше півтора літрів води перед сном, щоб на ранок не боліла голова.
Пити під час їжі не рекомендується. Вода розбавляє шлунковий сік і уповільнює травлення. Найкраще пити воду між прийомами їжі, за пів години до, і через годину після їжі.
Правильніше за все буде починати день зі склянки чистої води кімнатної температури. Втім, китайці радять завжди пити тільки теплу воду — організму не доведеться витрачати свою енергію на підігрів води. Якщо Ви займаєтеся спортом або фізичною роботою, то перед початком необхідно випити склянку води для нормального потовиділення.
Закінчивши роботу, випийте ще води, щоб відновити водний баланс організму. При підвищеній температурі, діареї, блювоті, інфекційних захворюваннях необхідно пити якомога більше води малими порціями. Це запобіжить зневоднення організму і допоможе вивести токсини патогенних мікробів.
Однак варто пам’ятати, що людям з серцевою недостатністю пити багато води не варто. Якщо у Вас проблеми з серцем, то складати свій питний режим слід із Вашим лікарем.
Із віком змінюється кількість рідини, необхідної людині. Люди похилого віку повинні пити менше, ніж люди зрілого віку. А дітям потрібно поповнювати водний баланс частіше, ніж дорослим.
Отже, добова норма води для людини визначається індивідуально, виходячи з віку, способу життя й стану здоров’я людини.
При негативному балансі (нестачі води в організмі), знижується вага тіла, виникає відчуття спраги і нудота, з’являється дратівливість і головні болі, падає працездатність. Збільшується в’язкість крові – при цьому порушується постачання тканин киснем і енергією і, як наслідок, підвищується температура тіла. Ускладнюється робота серця – відповідно – частішають пульс і дихання.
З іншого боку, при надлишковому споживанні води погіршується травлення (занадто сильно розбавляється шлунковий сік), виникає додаткове навантаження на серце (через надмірне розрідження крові). Різко збільшується й навантаження на нирки (організм прагне вивести зайву воду). При цьому з організму виводяться цінні мінеральні речовини, що порушує сольовий баланс.

яку воду треба пити

Яку воду слід пити?

При складанні водного балансу враховується будь-яка рідина, яка потрапляє в організм з їжею й напоями. При цьому слід пам’ятати, що кава не тільки підвищує тиск, а й зневоднює організм. Солодку газовану воду й пакетовані соки не тільки містять занадто багато цукру, але й гальмують потовиділення. А ось трав’яні чаї, компоти без цукру – відмінні джерела вітамінів і добре втамовують спрагу.
Але найкраще поповнює водний баланс – чиста вода! Найкорисніша вода в лісових і гірських джерелах, але для міських жителів – це недоступна розкіш. Водопровідна вода хлорується, плюс старі водопровідні труби – результат важко назвати питною водою. Кип’ячена, дистильована і бутильована вода разом з мікробами втрачає і багато корисних хімічних домішок.
Виходом можуть стати тільки добре зарекомендовані фільтри для очищення води.
У якості поради ми пропонуємо Вам вибирати не тільки систему очищення, а й компанію, з якою Ви будете співпрацювати довгі роки. Для прикладу – компанія «БІОХІМ-СЕРВІС» не тільки продає високоякісне обладнання для очищення води, але й відбирає проби води, розробляє систему очищення в залежності від складу води й обсягів водоспоживання, виконує пусконалагоджувальні роботи та заміну елементів, що з часом виходять із ладу чи потребують заміни чи обслуговування.

Зворотний осмос

Сбогодні найбільш ефективним способом очищення водопровідної води  вважаються фільтри зворотного осмосу. Тонка мембрана, що складається з плівки з фракціями дуже маленьких розмірів, має властивість пропускати тільки молекули води, кисень, водень і деякі розчинені в воді хімічні елементи. А механічні домішки, хвороботворні віруси і бактерії, солі важких металів, занадто великі й мембрана їх не пропускає.

Компанія БІОХІМ-СЕРВІС розробляє й виробляє змінні фільтруючі елементи під стандартні системи очищення води, а також поставляє змінні фільтри провідних світових виробників для побутових систем зворотного осмосу.