Як позбутися колорадського жука без хімії?

Профілактика і захист винограду від хвороб
25.01.2021
Скільки потрібно пити води в день?
25.01.2021

Картопля і колорадський жук

как избавиться от колорадского жука без химии
Незважаючи на своє заморське походження, картопля давно користується великою любов’ю на Україні. Втім, є за що. Крім відмінного смаку і численних страв, які можна приготувати з картоплі, її бульби досить корисні для організму.

Бульби картоплі містять 18 незамінних амінокислот, йод, фосфор, залізо, солі кальцію — так необхідних для здоров’я людини. Свіжим картопляним соком лікують виразку шлунка, гастрит, запори, виразку 12-палої кишки, проблеми з кислотністю в шлунку, опіки шкіри.

колорадский жук

Колорадський жук

Колорадський жук — ця світова знаменитість — став справжнім лихом для картопляних ділянок. Причому, саме люди й сприяли масовому розселенню смугастого шкідника по планеті.

Ще 140 років тому, в себе на батьківщині, в гірських районах Мексики, цей жук був нечисленний і не особливо плідний. І абсолютно не їв дику картоплю. Ацтеки, на відміну від інків, картоплю не культивували. А з культурною картоплею колорадського жука познайомили європейські поселенці під час колонізації Дикого Заходу.

Листя культурної картоплі містили речовини, що стимулюють відкладання яєць жука й підвищують апетит личинок. Після цього жук повністю перекваліфікувався на картоплю й поступово розселився по всіх населених материках, слідом за картоплею. Кажуть, поки тільки Великобританії вдалося уникнути згубної навали цих ненажер.

Народні засоби від колорадського жука

сбор жука - одно из лучших народных средств

збір жука – одне з кращих народних засобів

Ну що ж, якщо вже не довелося нам жити в ті славні часи, коли колорадів ще не було на нашій землі, то доведеться засукати рукава для ефективної боротьби з колорадським жуком. Минув той час, коли найкращим засобом від колорадського жука вважали хімічну обробку. Усі розуміють, що з часом, ці отрутохімікати потрапляють і на стіл, і в організм людини. Тому ми розглянемо тут найбільш ефективні й безпечні способи боротьби зі смугастою навалою.

Для початку ми постаралися зібрати найбільш поширені народні засоби боротьби з колорадським жуком без використання хімії.

На жаль, найнадійнішим способом боротьби з колорадським жуком городники вважають збір жуків і личинок із рослин вручну. Щоб полегшити цю важку роботу вигадали різні хитрощі.

Народное средство - высадить немного старого картофеля в сторонке чтобы привлечь жука и уберечь основные посадки

Народний засіб – висадити трохи старої картоплі збоку, щоб привернути увагу жука й зберегти основні посадки. Наприклад, перед тим, як молода картопля трохи підросте на грядках, можна висадити неподалік кілька старих бульб. Коли вони зійдуть, молоде листя переманить жуків з основних посадок, а на невеликій ділянці їх легше збирати для знищення.

Ще можна використовувати консервні банки для пасток. Нарізану часточками картоплю замочують на добу в міцному розчині сечовини (1 склянка сечовини на 1 літр води) і потім розкладають в пастки. Міняти отруту треба щотижня. Банки-пастки прикопують уздовж картопляних грядок і перевіряють кожен день.

Народное средство от жука - добавить в лунку золу, или луковую шелуху

Бобове зерно, цибулиння і зола додана в лунку з картоплею при посадці повинна відлякати жука

До випробуваним народних засобів від колорадського жука належать деревний попіл, цибулиння й бобові.

При посадці картоплі кладіть у лунку разом з бульбою квасолину (або біб) і жменю попелу чи лушпиння цибулі. Картоплі це не завадить, навпаки, буде служити підгодівлею, а жука має відлякати.

Вважається, що позбутися колорадського жука допомагає листя волоського горіха. Одні городники просто збирають восени листя горіха й прикопують його на тих грядках, де збираються навесні садити картоплю. Інші замочують листя у воді, проціджують і обприскують отриманим настоєм паростки картоплі, що зійшла.

Хорошим засобом від колорадського жука в народі вважається посипання картопляних кущів деревним попелом або кукурудзяним борошном. Робити це треба по росі або відразу після дощу (на вологе листя).

Також можна посипати міжряддя свіжою сосновою тирсою.

Досвідчені городники радять між грядками з картоплею садити кріп, календулу, настурції або горох, квасолю чи боби. Вважається, що ці рослини відлякують колорадських жуків.

Народное средство - опрыскивание настоем одуванчика , хвоща или полыни

Вважається корисним – обприскування настоєм кульбаби, хвоща або полину

Також вважається корисним обприскувати картопляні грядки відваром кульбаби, хвоща чи полину (по 200 гр свіжої зелені прокип’ятити 15 хв у відрі води, охолодити, розбавити в 10 літрах води півлітра відвару).

Останнім часом, кращим засобом від колорадських жуків стали вважати мульчування восени картопляних грядок соломою і листям. Навесні бульби картоплі викладають прямо на цей шар, і зверху прикривають ще одним шаром мульчі.

Мульчирование картофельных грядок листвой и соломой

Мульчування картопляних грядок листям і соломою

Колорадський жук, що перезимував у землі, не зможе подолати цей щільний шар і загине. Мульча, в свою чергу, не тільки заважає рости бур’янам, але й зберігає вологу для пагонів картоплі та є місцем для життя богомолів, турунів, хижих павуків, що поїдають колорадського жука.

Ефективний засіб боротьби з шкідниками картоплі – Kaputt

Эффективное средство от колорадского жука

Інсектоакарицид Kaputt – ефективний засіб від колорадського жука

Ми визнаємо, що народні засоби від колорадського жука приносять свої результати, але вважаємо, що найбільш ефективними засобами позбутися від колорадського жука без хімії є біопрепарати.  І ось чому.
У наших краях у колорадського жука дуже мало природних ворогів. Для більшості комахоїдних колорадський жук дуже токсичний. Тому лише зусилля людини можуть перешкодити жукам розмножуватися.

Самка колорадского жука откладывает яйца

Самка колорадського жука відкладає яйця

Тільки одна самка жука здатна відкласти 350 – 1000 яєць.

При цьому дорослі особини колорадських жуків не все літо знаходяться на поверхні рослин. Частина комах 5-7 разів за літо ховається під землю, поки інші харчуються картоплею чи помідорами. Потім відбувається зміна.

Таким чином, колорадського жука вдається уникнути поголовного знищення. Якщо дорослий жук сховався восени в землю, то він спокійно перезимує і навесні продовжить розмноження.

За таких умов біотехнології стали порятунком для хліборобів. Наприклад, Інсектоакарицид Kaputt виведений на основі життєдіяльності грунтових грибів Streptomyces avermitilis. Назва біопрепарату заснована на його дії.

Інсектициди — препарати, виготовлені для боротьби з комахами-шкідниками, акаріциди — засоби для боротьби з кліщами. Це кращий засіб від колорадського жука та інших шкідників, таких як рослиноїдних кліщів, личинок лускокрилих, і пильщика, відкрито сидять попелиць, тепличної білокрилки, трипсів та інших. Поїдаючи листя, оброблені інсектоакарицид, колорадський жук і його личинка заковтують і мікроорганізми. Потрапляючи в кишечник або на поверхню паразита, біопрепарат вражає нервову систему шкідників, викликаючи параліч, а потім і загибель комах.

Вже через 4-8 годин після обробки, комахи перестають харчуватися, а на 2-3 добу гинуть. Масова загибель паразитів припадає на 5-6 добу.

Для кращого «прилипання» до листя картоплі можна додати в розчин шампунь або господарське мило. А через тиждень бажано повторити обробку, щоб отрута дісталася й до тих жуків, які сховався під час обробки в землю.

Інсектоакарицид Kaputt - це кращий засіб від колорадського жука

Інсектоакарицид Kaputt  набагато більш надійний засіб від колорадського жука, ніж трав’яні настої, до яких шкідники згодом звикають. При цьому корисні бактерії діють дуже вибірково і абсолютно нешкідливі для бджіл, дощових черв’яків і теплокровних тварин.

Біопрепарат дозволить Вам одним засобом позбутися відразу від декількох видів шкідників.

Використовуйте ефективний засіб від колорадського жука – біопрепарат Kaputt і збережіть екологічний фон Вашої ділянки чистим і безпечним.

Инсектоакарицид Kaputt - экологически чистый урожай картофеля